O nás

Firma YATE je ryze českou společností bez cizího kapitálu. Založena byla roku 1991 v Teplicích.

Od roku 1997 sídlíme v Hradci Králové, kde máme výrobní prostory, kanceláře, sklady a i kamennou prodejnu se sportovním vybavením, kterou jsme otevřeli v roce 2020. Zaměstnáváme bezmála 100 lidí, našich kolegů, bez kterých by firma ani zdaleka nebyla tam, kde je.

Našimi produkty se snažíme zpříjemnit zákazníkům pobyt v přírodě, zefektivnit fitness cvičení, umožnit kvalitní nácvik a trénink lukostřelby a udělat z vodních sportů větší zábavu. To je naše mise.

 

Produkty

Brzy po založení jsme se začali zabývat vývojem výrobků z polyethylenové pěny. Jako první se v naší nabídce objevila plážová lehátka, následovala sedátka na zahradní nábytek, plovací desky, alumatky… .

V současné době nabízíme velmi široký sortiment produktů pro outdoor a camping, pro fitness a pro lukostřelbu. Naše tempo rozšiřování nabídky nepolevuje. Stávající produkty pak inovujeme, abychom vyšli vstříc stále se zvyšujícím se nárokům našich zákazníků.

 

Vyvinuto v Hradci Králové

Velmi důležitou součástí společnosti je vývojové oddělení, kde vznikají nové a vylepšují se stávající produkty tak, aby náš sortiment obstál u stále náročnějších zákazníků. Od podnětů, přes první náčrty, vzorky až po testování a finální uvedení na trh.

Každý jednotlivý produkt se značkou YATE má svůj příběh. Po často velmi náročném a mnohdy bolestivém vývoji a testování nastává období jeho sériové výroby. Ta probíhá buď přímo v naší továrně v Hradci Králové, kde vyrábíme především výrobky z pěny (karimatky, terčovnice) nebo kterou zadáváme u našich partnerů, nejčastěji v Číně nebo na Taiwanu. Po více než 30 letech zkušeností už víme, který z výrobců je schopen se postarat o to, aby naše zboží bylo vždy vysoce kvalitní a aby se na něj mohli naši zákazníci vždy spolehnout.

 

Z HK do celého světa

Na naše produkty můžete narazit nejen v České republice, ale i prakticky ve všech ostatních evropských zemích. A Evropa už nám pomalu začíná být malá. Zakoupit si něco se značkou YATE můžete např. i v Jižní Koree.

 

HIGHLANDER, TREKMATES, MAM, SPORT LAVIT, HEY SPORT

Naše vlastní značka YATE tvoří základ a největší část naší nabídky. Zároveň ale zastupujeme několik dalších značek na českém a slovenském trhu.

HIGHLANDER se řadí mezi tradiční skotské rodinné firmy. Na trhu se vyskytuje od roku 1985 a inspiraci pro své outdoorové produkty čerpá často ve vybavení pro armádu.

Značka TREKMATES se zrodila v jedné garáži anglického města Nottingham. U nás je známá především díky svým populárním pončům, návlekům a dále pak i praktickým vložkám do spacáků.

MUND je španělská firma úzce zaměřená na výrobu ponožek. Díky této specializaci, důrazu na nejmodernější technologie a se zkušenostmi nasbíranými za téměř stoletou historii firmy patří MUND mezi absolutní světovou špičku tohoto sortimentu.

Ještě delší historii má za sebou portugalský výrobce zavíracích nožů MAM s úctyhodným rokem založení 1870. Tradiční rodinná firma, která si zakládá na vysoce kvalitních materiálech, vysokým podílem ruční práce a patentovaných řešeních.

Německá značka SPORT LAVIT má  ve své široké nabídce produtky funkční sportovní kosmetiky a pod stejnou společnost patří i HEY SPORT s přípravky pro čištění, ochranu a údržbu sportovního oblečení a obuvi.

 

 

Průmyslové pěny, obalové materiály

Vedle sportovního sortimentu se zabýváme i vývojem a výrobou obalových materiálů a technických pěn. Produkty z této naší divize dodáváme do mnoha průmyslových odvětví včetně energetiky nebo automotive. Více se dozvíte zde.

 

 

 

Zpět do obchodu