YATE Bezpečnostní světla

Skladem (>5 ks)
Kód: SE00054
120 Kč
Kategorie: Čelovky, svítilny
EAN: 8595053917051

Vidět a být viděn. Počet kol, koloběžek a dalších dopravních prostředků se stále zvyšuje, a proto být dobře a včas vidět je jeden ze základních bezpečnostních prvků. Blikačky jsou lehké a malé osvětlení, které se díky silikonové objímce jednoduše připevní na různé průměry trubek a madel, na popruhy batohu apod. Led světla jsou jasně vidět a přitom nemají velkou spotřebu elektrické energie. Svítilny jsou odolné proti stékající vodě.
Dodáváno v páru včetně baterií. Bílé a červené světlo.

Doba svícení: cca 100 hodin

Režim svícení: Svícení / rychlé blikání / pomalé blikání / vypnuto

Dioda: 2x LED
Baterie: 2x CR2032
Hmotnost: 40g / pár

 

Výrobce: YATE

 

ZPĚTNÝ ODBĚR ODPADNÍCH ELEKTROZAŘÍZENÍ Recyklační symboly skla - Samosebou.czVše o recyklačních symbolech na obalech - Samosebou.cz

Zakládáme si na ohleduplném chování vůči životnímu prostředí, a proto vám přinášíme možnosti, jak jednoduše a bezplatně odevzdat svá vysloužilá elektrozařízení.

Vy, vážený zákazníku, máte jako spotřebitel v systému nakládání s elektrospotřebiči zcela zásadní roli. Vy jste tím, kdo se rozhoduje, co udělá se starým spotřebičem. Stará a nepotřebná elektrozařízení nepatří do netříděného komunálního odpadu, naopak mají být předány prostřednictvím sběrných míst, tzv. míst zpětného odběru, ze kterých putují k opětovnému použití nebo k samotné recyklaci. Odevzdat elektrozařízení do zpětného odběru je jednoduché, takových míst máte kolem sebe plno.

KAM VYSLOUŽILOU ČELOVKU NEBO BATERII ODEVZDAT?

- elektrozařízení můžete vhodit do červené sběrné nádoby na elektroodpad

- prostřednictvím veřejně dostupné sběrné sítě REMA Battery, s.r.o., která je určena pro zpětný odběr baterií a akumulátorů

- prostřednictvím veřejně dostupné sběrné sítě, která je určena pro zpětný odběr na stránkách Ministerstva životního prostředí (ISOH 2)

- v případě potřeby je možnost se poradit na bezplatné lince Chytré recyklace (800 976 679)

PROČ RECYKLOVAT?

Nejen elektrozařízení, ale i baterie a akumulátory obsahují mnoho recyklovatelných kovů jako je například zinek, železo, mangan, nikl, kadmium nebo olovo. Některé z těchto látek jsou zároveň velmi nebezpečné pro životní prostředí a zdraví člověka, a to zejména rtuť, olovo a kadmium. Vybrané baterie jsou často označeny symbolem chemického prvku, který obsahují (Pb, Cd, Hg).

Předáním baterií a elektrozařízení na místo zpětného odběru tak zejména díky recyklaci materiálu šetříme primární zdroje surovin a zároveň chráníme naše životní prostředí před případným neodborným nakládáním.

Nepoužívané baterie, které nejsou předány k recyklaci prostřednictvím míst zpětného odběru, ale jsou skladovány například v kancelářských šuplících, či kdekoliv jinde v domácnostech či firmách mohou následně způsobit i požár. Tuto vlastnost mají zejména baterie s obsahem lithia. S ohledem na bezpečnost je tedy velmi důležité předávat použité baterie co nejdříve k recyklaci.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu