YATE pomáhá a sponzoruje

Velmi nám záleží na tom, aby naše výrobky byly kvalitní, praktické a moderní a proto je pravidelně testujeme v různých podmínkách. To nám pomáhá dělat pokroky ve vývoji novinek, aby každý nový produkt byl zase o stupeň lepší. Naším cílem je vaše spokojenost a proto již mnoho let spolupracujeme s našimi předními horolezci a cestovateli, kteří vybavení používají v extrémních podmínkách a tím nám pomáhají zlepšovat kvalitu a nacházet nové možnosti.


Naši spolupracovníci:

Radek Jaroš (*1964)

Náš nejlepší Himálajský horolezec současnosti, který v roce 2014 dosáhl vrchol K2 a tím dokončil projekt Koruny Himálaje - vylezení všech čtrnácti osmitisícových vrcholů. Na většině expedic testoval samonafukovací i pěnové karimatky na sněhu, ledu, skále i v extrémní zimě.
V současné době se věnuje dalšímu projektu, kterým je vylezení všech nejvyšších vrcholů jednotlivých světadílů (7 summits).
 

 

 

 

Honza Trávníček (*1976)

Český cestovatel a horolezec. Původním povoláním geodet. Působí také jako pedagog, manažer hudební skupiny a organizátor cyklistických závodů. Ve vysokých horách začal lézt v roce 2000. Do roku 2014 úspěšně vylezl na čtyři osmitisícovky. V letech 2009 a 2011 spolu s Jakubem Vaňkem vystoupili na Gašerbrum I a Manáslu. Roku 2012 potom s Radkem Jarošem úspěšně zdolali vrchol desáté nejvyšší hory světa Annapurny. Stali se tak teprve čtvrtým a pátým Čechem na vrcholu této hory. S Jarošem v červenci roku 2014 podnikl úspěšnou expedici na K2.

Poté co Radek Jaroš dosáhl „Koruny Himálaje“ se Tráva začal věnovat vysokohorskému lezení trochu jinak. Na své expedice začal brát nevidomého horolezce Jana Říhu, se kterým se v roce 2015 pokusili o výstup na Manaslu. Přesto, že se jim nepodařilo dosáhnout vrcholu, byla tato expedice úspěšná, protože se všichni vrátili ve zdraví domů a ještě zachránili jednomu francouzskému horolezci život.


Kromě vrcholových sportovců podporujeme i organizace, které nemají se sportem nic společného, ale bez pomoci z venku se neobejdou. Patří mezi ně Klokánek Litoměřice, který podporujeme již od roku 2010 a to jak hmotnými dary, tak i finančně.
Klokánek patří pod Fond ohrožených dětí, což je občanské sdružení na pomoc týraným, zanedbávaným, zneužívaným, opuštěným nebo jinak sociálně ohroženým dětem s působností na celém území České republiky.
 
Naše firma si uvědomuje svoji zodpovědnost za pomoc lidem, kteří nemůžou svoji situaci změnit. Nákupem v našem e-shopu nám pomůžete Klokánku darovat ještě více peněz a tím společně pomůžeme zlepšit situaci dětí, které jsou v tomto zařízení umístěné.