Rychlý kontakt
Tel.: 495 221 475
email: info@yate.cz
0 Ks za 0,00 Kč Doprava zdarma od 1000 Kč
Přihlaste se k odběru novinek a buďte v obraze

Obchodní podmínky

EET

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Způsob platby a dodávka zboží

Dobírka

Nejfrekventovanější způsob platby pro malé objednávky (do 10.000,-Kč). Objednané zboží Vám bude doručeno DPD, poštou nebo jinou zvolenou službou na dobírku. K ceně je účtováno poštovné a dobírka dle platných tarifů dané přepravní společnosti. Obvykle je celková částka maximálně 130,- Kč (při objednávce obchodníků nad 3.000,- Kč bez DPH, u maloobchodních zákazníků nad 1.000,- včetně DPH je poštovné zdarma - viz dopravné a balné). Při převzetí zboží uhradíte celou částku v hotovosti přímo dopravci. Tento způsob je možný pouze na území ČR. 

Osobní odběr v sílde YATE - nelze platit platebními kartami

Zboží je možné osobně vyzvednout v sídle společnosti Brněnská 371. Vchod je z ulice Na Brně na pravé straně ve směru od Brněnské ulice, na domě je velký banner YATE. U dveří je třeba zazvonit. Kancelář a vzorkovna v sídle společnosti se nachází v 1. patře a neslouží jako maloobchodní prodejna, ale pouze jako výdejní místo pro internetové objednávky. 

Některé výrobky si zde můžete prohlédnout, nelze je však vyzkoušet či vybalovat z prodejních obalů. Objednané zboží je možné u nás vyzvednout a v hotovosti zaplatit. Platba kartou není v kanceláři možná, ale zboží můžete zaplatit kartou při objednávce a u nás si jej již pouze vyzvednete. Při platbě kartou je vyzvednutí možné až několik hodin po platbě, ideálně druhý den po zaplacení, protože musíme počkat na potvrzení z banky.  

Pracovní doba: pondělí až pátek 7:00 - 15:00

Osobní odběr v DAP SPORTU (Lezecká stěna) - lze platit platebními kartami

Zboží je možné osobně vyzvednout v prodejně DAPSPORT, která je součástí Lezecké stěny v Hradci Králové, Brněnská 302. Zboží si zde můžete vyzvednout následující den po dni objednání po 17:00 (objednávka musí být uskutečněna ve dnech pondělí až čtvrtek do 15:00). V jiných dnech se vyzvednutí posouvá o dny volna (např. pokud objednáte v pátek, bude zboží doručeno v pondělí). Pokud to ale bude v našich možnostech, doručíme zboží do prodejny ještě týž den. Jestli chcete mít jistotu, kdy bude zásilka doručena do obchodu, zavolejte nám na číslo 495 221 475. Délka uložení zásilky v DAP SPORTU: maximálně 10 dní. Zboží zaplatíte v prodejně a obdržíte pokladní doklad DAP Sportu spolu s objednávkou YATE.

Výhody vyzvednutí v obchodě na Lezecké stěně:

1) možnost vyzvednutí každý den včetně sobot, nedělí a některých svátků.

Otevírací doba: PO - SO: 10:00 - 19:00, NE: 12 - 19. Ve svátky dle otevírací doby v daný svátek. Kontakt: 495 428 308, web: www.stenahk.cz.

2) platba v hotovosti nebo kartou

 

Pay-sec

Bankovní služba pro bezpečné nakupování na internetu. Zákazník, který má zřízenu tuto službu, může on-line převést peníze na náš účet. Služba je rychlá, bezpečná pro nakupujícího i pro prodávajícího. Zákazník má tuto službu zdarma.

Platební karta

Platba kartou urychluje a zjednodušuje převod peněz od zákazníka na náš účet. Jakmile máme potvrzený převod peněz, můžeme dát příkaz k vyřízení objednávky. Platbu kartou je možné uskutečnit pouze při internetové objednávce. Nelze jí platit při osobním odběru v sídle společnosti.

Zálohová faktura (platba předem)

Tento způsob  platby je třeba dohodnout předem, nejlépe e-mailem. Po připsání fakturované částky na náš účet je zboží odesláno nebo po domluvě předáno zákazníkovi osobně.

Zákazníci mimo území ČR

Při prodeji zboží do zahraničí je nejjednodušší způsob platba kartou, ale lze provést i platbu předem (viz Zálohová faktura). Zákazník hradí dopravu podle tarifu, do které země bude zboží odesláno. Pro bližší informace nás prosím kontaktujte.

Dodací lhůty

Expedice zboží, které je na skladě, probíhá do dvou pracovních dnů od obdržení objednávky v případě dobírky a plateb online, do 24 hodin po připsání úhrady na účet Yate spol. s r.o. v případě zálohové faktury. V případě netypických velikostí, objednávek zboží, které není skladem apod. jsou termíny individuální. V hlavní sezoně (červen až srpen) se obvykle nahromadí mnoho objednávek a může dojít ke zdržení dodání. Pokud chcete zboží dostat včas, objednávejte aspoň 5 dní dopředu nebo nám zavolejte a zeptejte se na aktuální termín dodání. Pokud je překročena dodací lhůta 2 týdny, je e-mailem nebo telefonicky žádán souhlas zákazníka s délkou dodací lhůty. Maximální termín dodání je domluven při potvrzení objednávky.

Ceny, slevy, dopravné a balné

Ceny v nabídce tohoto internetového obchodu jsou uvedeny včetně DPH a platí vždy pro jeden kus zboží nebo sadu, tak jak je blíže uvedeno v popisu zboží a komentáři. Ceny a slevy se můžou měnit každý den bez předchozího upozornění.

BALNÉ neúčtujeme u žádných zásilek.

Pěnové materiály

Pro pěnové materiály jsou platební a dopravní podmínky řešeny individuálně na dotaz ( z důvodu rozměrů). 

Dopravné

1) Maloobchodní zákazníci nakupující v e-shopu
Dopravné účtujeme u zásilek do 1000,- Kč (vč. DPH) dle platných tarifů dopravce. U zásilek nad 1000,- Kč (vč. DPH) poštovné po ČR neúčtujeme. Zákazníci, kteří chtějí poslat zboží mimo území ČR obvykle hradí náklady na dopravu v plné výši. Při větším objemu zboží je možno osobně se dohodnout na způsobu dopravy. 
2) Velkoobchodní zákazníci
Při objednávce nad 3.000,- Kč bez DPH je poštovné zdarma.
 

Dopravci a ceny za dopravu

Zboží objednané přes internet Vám můžeme dodat těmito způsoby:
 • posláním Českou poštou
 • DPD
 • DPD Parcel SHOP - vyzvednutí na vybraných odběrných místech
 • osobním vyzvednutím ve vzorkové prodejně
 • osobní vyzvednutí v prodejně DAP SPORT

 

Každý z těchto způsobů má své výhody i nevýhody:
 

1) Česká pošta

Výhody: pokud Vás poštovní doručovatel nezastihne na adrese určení, nechá Vám ve schránce
lístek a zásilka bude 14 dnů uložena na poště, kde si ji můžete v pracovních hodinách daného úřadu vyzvednout. To je často možné i v sobotu nebo v neděli. Toto řešení je výhodné pro ty, kdo jsou obvykle přes den pryč a nemohou zaručit, že si budou moct zásilku vyzvednout, když pošta přijede. Pošta obvykle posílá SMS s termínem doručení.
 
Nevýhody: pošta nezaručuje termín dodání balíku. Ten se pohybuje od dvou až do pěti dnů, podle sezóny.
 
Cena za balík: 130,- Kč při platbě dobírkou a 100,- Kč při platbě kartou, nebo předem na účet.
 
Pozor: za neskladný balík účtuje pošta až 120,- Kč navíc. Pokud by balík byl neskladný, budeme Vás předem informovat.  
 

2) DPD

DPD doručuje zásilky do druhého pracovního dne. Když Vás kurýr nezastihne doma, doručí Vám ji následující den.
V SMS/e-mailu dostanete informace o zásilce, přístupové údaje do aplikace DPD Kurýr a v den doručení Vám upřesní interval pro doručení na 1 hodinu.
V aplikaci DPD Kurýr na www.dpdkuryr.cz můžete: změnit adresu nebo termín doručení, zvolit osobní odběr v DPD ParcelShopu, ve větších městech si vybrat čas doručení dopoledne/odpoledne/večer, poslat kurýrovi zprávu.
Za dobírku můžete zaplatit v hotovosti nebo platební kartou.

Cena za balík: 130,- Kč při platbě dobírkou a 100,- Kč při platbě kartou, nebo předem na účet.
 

3) DPD uloženka - DPD parcel shop

Cena za balík je 50,- Kč bez DPH. 

 • Více než 80 odběrných míst DPD ParcelShop.
 • Výběr DPD ParcelShopu v nejvhodnější lokalitě.
 • Víkendový provoz většiny poboček.
 • Platbu kartou na pobočkách Mountfield a DPD.
 • SMS/e-mail s informací, že jsme zásilku vyzvedli u odesílatele.

 

 
 • SMS/e-mail s informací, že jsme zásilku doručili do DPD ParcelShopu.
 • Upozornění e-mailem, že zásilka nebyla vyzvednuta 4. kalendářní den po doručení do DPD ParcelShopu.
 • Uložení zásilky v DPD ParcelShopu 7 kalendářních dní.

4) Osobní odběr ve vzorkové prodejně

Tato se nachází v místě sídla společnosti YATE, Brněnská 371, Hradec Králové v prvním patře.
Výhody: zboží máte ihned k dispozici, takže pokud spěcháte na dovolenou, je to nejlepší řešení. Neplatíte poštovné. Platba je možná pouze v hotovosti, NELZE PLATIT KARTOU.
 
Nevýhody: Pokud bydlíte daleko a nemáte mnoho času nazbyt, obvykle se Vám nevyplatí k nám cestovat kvůli ztrátě času. Jelikož jsme velkoobchod, máme pracovní dobu pondělí až pátek 7:00 až 15:00.
 

5) Osobní odběr v DAP SPORT

DAPSPORT, Brněnská 302, Hradec Králové.

Výhody: rychlá dodací lhůta, možnost vyzvednutí každý den včetně sobot, nedělí a některých svátků.  

Otevírací doba: PO - SO: 10:00 - 19:00, NE: 12 - 19. Ve svátky dle otevírací doby v daný svátek. Kontakt: 495 428 308, web: www.stenahk.cz. Platba kartou nebo v hotovosti.

 Nevýhody: obvykle nelze dodat ještě v den objednání. Poplatek za doručení 30,- Kč.

 
Možnost odstoupení od smlouvy
Byla-li smlouva uzavřena při použití prostředků komunikace na dálku, má spotřebitel právo od smlouvy odstoupit bez uvedení důvodu a bez jakékoliv sankce do 14 dnů od převzetí plnění.

Ochrana privátních informací

Funkce internetového obchodního domu vyžaduje poskytnutí osobních dat zákazníků. Data, která zadáte prostřednictvím registrace v rámci objednávky jsou využita výhradně pro realizaci obchodu a ke komunikaci YATE spol. s r.o. s Vámi.

Veškeré uložené informace o Vaší osobě jsou považovány za důvěrné, není s nimi obchodováno a ani jinak nejsou poskytovány žádným subjektům.

Zaregistrováním v internetovém obchodním domě YATE spol. s r.o. souhlasíte s uložením Vámi uvedených informací a informací o nákupech. Zároveň souhlasíte s použitím informací v rámci zásad, které jsou uvedeny v této stati - Ochrana privátních informací.

V případě okolností, které by vedly ke změně pravidel zacházení se soukromými daty, budete o nich
předem informováni a vyzváni k vyjádření souhlasu či odmítnutí. Děkujeme vám za důvěru.
 

Závěrečná ustanovení

Odesláním elektronické objednávky zákazník bez výhrad akceptuje veškerá ustanovení těchto Obchodních podmínek ve znění platném v den odeslání objednávky, jakož i v den odeslání objednávky platnou výši ceny objednaného zboží (včetně případných dopravních nákladů) uvedenou v ceníku na internetové stránce. Odeslanou objednávkou je kupující po dobu stanovenou k dodání zboží neodvolatelně vázán.

 

REKLAMACE

ZÁRUKY A REKLAMACE

Záruční lhůta je uvedena u každého zboží na záručním listě, pokud ne, je tato lhůta zákonem stanovena na 24 měsíců.

Nároky z odpovědnosti za vady a ze záruky (reklamace) se nevztahují na závady způsobené nesprávným používáním.Záruka se nevztahuje na opotřebení věci způsobené jejím obvyklým užíváním.

Záruka je také neplatná, pokud na záručním listě bylo změněné, odstraněné nebo nečitelné výrobní číslo nebo název modelu.

Reklamované zboží musí být doručeno na adresu Yate spol. s r.o. – reklamace, Brněnská 371, 500 06 Hradec Králové, spolu s písemným, řádně specifikovaným oznámením vad, které musí obsahovat též volbu nároku kupujícího podle zákona. Jinak bude reklamace považována za neplatnou.

Reklamace bude posouzena v souladu s pokyny stanovenými výrobcem zboží, resp. výrobci takové zboží odešle k vyjádření a vyřízení.

Reklamované zboží musí být zasláno čisté a řádně zabalené, chráněné proti poškození při přepravě. Musí být přiložen originální doklad o koupi zboží v internetovém obchodě firmy Yate spol. s r.o.

Náklady spojené se zasláním reklamace nese zákazník.

Maximální doba na vyřízení reklamace je zákonem stanovena na 30 dní. Všechny vzniklé reklamace však budou vyřizovány v nejkratším možném termínu.

Pro urychlení vyřízení reklamace doporučujeme použít tiskopis Reklamačního protokolu firmy YATE spol. s r.o., který si můžete stáhnout ZDE

Výměna zboží

V případě výběru špatné velikosti můžete žádat výměnu za jinou velikost do 14 dnů od obdržení zboží. Vrácené zboží nesmí jevit známky jakéhokoliv opotřebení a musí být zpět zasláno (nebo osobně doručeno) po předchozí domluvě v originálním obalu se všemi etiketami od výrobce spolu s dokladem o jeho koupi.

TURISTYKARTA

PODMÍNKY PRO ZÍSKÁNÍ SLEVY NA TURISTYKARTU

 1. Slevu může získat pouze držitel platné Turistykarty – tzn. v době platnosti karty
 2. Pro získání slevy je nutné, aby byl držitel Turistykarty zaregistrován v systému YATE spol. s r.o. K zaregistrování je potřeba odeslat e-mail na adresu yate@yate.cz s těmito údaji: Číslo Turistykarty (EAN kód), celé jméno, adresu, e-mailovou adresu a telefonní číslo. V případě, že si přejete zboží zasílat na jinou adresu, než je adresa držitele karty (například do práce), napište i tuto.
 3. Po zavedení do systému Vám budou e-mailem odeslány přístupové kódy do e-shopu yate.cz.
 4. Pro zadání kódu klikněte v e-shopu yate.cz na kolonku Přihlásit. Po zádání kódů se Vám v e-shopu zobrazí výrobky se slevou 12% a můžete si objednat.
 5. Slevy platí pouze na zboží, které není v akci nebo ve slevě a je skladem. Držitel Turistykarty nemá právo požadovat další slevu na již zlevněné zboží.
 6. Ostatní záležitosti se řídí podle Obchodních podmínek e-shopu.

 

Zpracování osobních údajů

Účel zpracování osobních údajů:

 1. plnění kupní smlouvy, vedení stavu zákaznického účtu, dodání zboží a plnění zákonných povinností plynoucích z odpovědnosti za vady (případné reklamace). Pro tyto účely jsou údaje zpracovány po nezbytně nutnou dobu k naplnění uvedených účelů.
 2. v případě udělení souhlasu (např. uděleného v rámci soutěží, marketingových akcí, apod.) či v případě zpracování jména, příjmení, adresy a e-mailové adresy subjektu údajů a nevyjádření nesouhlasu se zpracováním za účelem: marketingového využití, nabízení výroků a služeb a zasílání obchodních sdělení. V daném případě jsou údaje zpracovány po dobu do odvolání souhlasu, které může být učiněno písemně na adrese Správce či v rámci každého jednotlivého obchodního sdělení zaslaného e-mailem.

Rozsah údajů:

Osobní údaje jsou zpracovány v rozsahu, ve kterém subjekt údajů osobní údaje Správci poskytl, tj. zejména v rozsahu registrace zákazníka na yate.cz, yatexfoam.cz či yatetargets.cz a jsou zpracovány vždy v rozsahu nezbytně nutném pro naplnění daného účelu a je-li pro určitý účel zpracování vyžadován souhlas, pak v rozsahu, který je v předmětném souhlasu specifikován. Může se jednat zejména o jméno, příjmení, adresu, e-mailovou adresu, telefonní číslo, faxové číslo, číslo bankovního účtu, pohlaví, firmu (je-li nákup realizován na firmu), datum narození a dále údaje týkající se uskutečněných nákupů, tj. druh, cena zboží, datum nákupu, údaje o stavu zákaznického účtu.

Informační povinnost:

Každý subjekt údajů má práva dle §§ 11 a 21 a násl. zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů tj. zejména právo přístupu k osobním údajům a právo na opravu nepřesných osobních údajů, blokování nesprávných osobních údajů, jejich likvidaci, atd.. V případě pochybností o dodržování jeho práv v oblasti ochrany osobních údajů se může na Správce obrátit se žádostí o nápravu či vysvětlení. Jsou-li osobní údaje zpracovány pro účely marketingového využití, nabízení výroků a služeb a zasílání obchodních sdělení a je-li k takovému zpracování vyžadován souhlas, pak udělení souhlasu je zcela dobrovolné a tento souhlas může být odvolán dle podmínek uvedených výše. Osobní údaje mohou být případně zpracovány na základě pověření Správce dle § 6 zákona č. 101/2000 Sb., tzv. zpracovateli, u kterých Správce vždy zajistí adekvátní podmínky ochrany osobních údajů. Dozorovým orgánem je Úřad pro ochranu osobních údajů – www.uoou.cz.

Zasílání obchodních sdělení

Společnost YATE spol. s r.o. zasílá obchodní sdělení pouze v případě udělení souhlasu s jejich zasíláním. Vyplněním emailové adresy do objednávky zákazník uděluje souhlas. Souhlas lze zrušit kliknutím na odhlašovací odkaz v patičce emailu. Každý zákazník obdrží do emailové schránky automaticky několik emailů. Ty nejsou považovány za obchodní sdělení. Jedná se o email s potvrzením objednávky, v případě volby "platba předem" přijde email i se zálohovým listem. Dále pak zasíláme dotaz jestli zboží dorazilo v pořádku a poslední dotaz se týká celkové spokojenosti s dodaným zbožím (zpravidla po 30-ti dnech). Celkem se tedy jedná o tři emaily, týkající se konkrétního nákupu, na které není nutné odpovídat.