YATE DREAMER DUO Grey 192x128x8,5 cm
| Category: | INFLATABLE MATS |
|---|---|
| EAN: | 8595053909070 |
Inflatable mattress for two person or for a lot of comfort for one person. Thanks to its construction, the mattress is comfortable and adapts well to the shape of the body. The sleeping mat is light for its size and small when folded. A built-in pump, which can be operated by hand or foot, is used for quick and easy inflation. The product includes a packaging and a repair kit.
| Material: | nylon 40 D |
| Colour: | Grey |
| Dimensiones: | 192x128x8,5 cm |
| Packed: | 40x12 cm |
| Weight: | 1350 g |
| R-value: | 1,5 |
Warranty: 2 years
Supplied by: YATE
| Manufacturing company : | YATE spol. s r.o. |
|---|---|
| Address : | Brněnská 371 Hradec Králové 500 06 Česká republika |
| E-mail : | yate@yate.cz |
