YATE ISOMIX strip 90x30x7,5 cm
| Category: | POLIMIX BANDS |
|---|---|
| EAN: | 8595053905522 |
| Depth: | 30 cm |
| Weight: | 1,8 kg |
| Material: | Isomix |
| Bow stretch: | 50+ lbs |
| Transferable (3D): | no |
| Width: | 7,5 cm |
| Replaceable insert: | no |
| Height: | 90 cm |
| EAN: | 8595053905522 |
ISOMIX is a new type of material suitable for use in the same frames as Polimix stripes.
Our strongest material and its effective system enables intensive use with long lifespan.
Parameters:
Dimensions: 90 x 30 x 7,5 cm
Weight: 1,8 kg
Draw weight: 50+ lbs
General product information:
Warranty period: 24 months
Producer: Yate
| Manufacturing company : | YATE spol. s r.o. |
|---|---|
| Address : | Brněnská 371 Hradec Králové 500 06 Česká republika |
| E-mail : | yate@yate.cz |
