TREKMATES PARACORD - 4mm x 30m
| Category: | MOSQUITO NETS, CAMPING BEDS |
|---|---|
| EAN: | 5056369313010 |
30 meters of heavy duty 4mm diameter Nylon paracord. Versatile and strong it is ideal for securing tarps and shelters along with a myriad of other uses.
Parameters
| Material: | 550 nylon paracord |
| Diameter: | 4 mm |
| Length: | 30 m |
| Load bearing strength: | 550 lb/250kg |
| Colour: | camo |
Vyrábí: TrekMates
| Manufacturing company : | Outdoor & Sports Company Ltd. |
|---|---|
| Address : | Redfern House Dawson Street Hyde, Cheshire SK14 1RD United Kingdom |
| E-mail : | customer.services@trekmates.co.uk |
