Začali jsme před 30 lety.

Společnost YATE byla založena byla v roce 1991 v Teplicích a u jejího zrodu bylo pět kamarádů, kteří byli krátce po škole. Dva společníci se časem rozhodli jít jinou cestou, a tak od roku 1999 až do dneška jsme ve firmě zůstali tři zakládající členové. V roce 1997 jsme sídlo společnosti přestěhovali do Hradce Králové, kde byl zřízen sklad a kancelářské prostory. V té době nás ve firmě spolu se zaměstnanci bylo devět.

YATE vznikla jako čistě obchodní společnost, ale brzy jsme začali vyvíjet první vlastní výrobky z polyetylénové pěny. Nejdřív to byla plážová lehátka, pak sedátka na zahradní nábytek, následovaly plovací desky, alumatky a pak další a další výrobky. S rozmachem výroby bylo potřeba rozšiřovat prostory, pořídit nové stroje a přijímat další a další zaměstnance, až se jejich počet vyšplhal na současných 95.

Vyvinuto v Hradci Králové.

Firma YATE je ryze českou společností bez cizího kapitálu. Sídlíme v Hradci Králové, kde máme výrobní prostory, kanceláře, sklady a od roku 2020 i kamennou prodejnu se sportovním vybavením. Zaměstnáváme bezmála 100 lidí, našich kolegů, bez kterých by firma ani zdaleka nebyla tam, kde je.

Velmi důležitou součástí společnosti je vývojové oddělení, kde vznikají nové a vylepšují se stávající produkty tak, aby náš sortiment obstál u stále náročnějších zákazníků. Od podnětů, přes první náčrty, vzorky až po testování a finální uvedení na trh.

Každý jednotlivý produkt se značkou YATE má svůj příběh. Po často velmi náročném a mnohdy bolestivém vývoji a testování nastává období jeho sériové výroby. Ta probíhá buď přímo v naší továrně v Hradci Králové, kde vyrábíme především výrobky z pěny (některé karimatky, terčovnice, produkty na vodní aktivity) nebo kterou zadáváme u našich partnerů, nejčastěji v Číně nebo na Taiwanu. Po 30 letech zkušeností už víme, který z výrobců je schopen se postarat o to, aby naše zboží bylo vždy vysoce kvalitní a aby se na něj mohli naši zákazníci vždy spolehnout.

Od roku 1991 udělal svět obrovský pokrok v technologických postupech a ve vývoji materiálů. Ty jsou dnes často pevnější, trvanlivější, odolnější a lehčí, než tomu bylo dřív. Mnoho věcí ale zůstalo stále stejných. Například spací pytle jsou stále nejlepší z husího peří a stále pod nimi musí být kvalitní karimatky, které zajistí, aby spaní bylo pohodlné a nebyla zima od země. Pro rychlé a účinné vaření v přírodě byly vyvinuty výkonné vařiče a hrnce s výměníkem tepla, ale přesto se pořád ve velkém používají vařiče na tuhý líh.

Mění se toho hodně, pokrok jde kupředu a to dobré přetrvává a my se snažíme vám toto všechno zprostředkovat. Velmi nás těší, že se k nám Vy zákazníci stále vracíte a hledáte u nás kvalitní výrobky, tak jak tomu vždy bylo. Věříme, že i letošní nabídka uspokojí Vaše očekávání. V katalogu najdete kromě mnoha novinek a prověřených stálic nabídky také zajímavé informace o firmě, zboží, historii a způsobu výroby.

 

Chcete vědět, čím se zabývá naše divize výroba obalů? Klikněte zde.